0
Снимка: Ботев (Пд)
-
-

Етър и Ботев (Пловдив) не излъчиха победител в мач от XXII кръг на Първа лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново, домакините превъзхождаха своя съперник и създадоха куп положения, от които обаче не успяха да се възползват. Така двубоят приключи при 0:0.

Първата опасна ситуация дойде в 12-ата минута. Маркиньос се пребори с двама футболисти на домакините, взе топката и изведе Атанас Илиев. Ударът на родния национал от границата на наказателното поле обаче профуча покрай дясната греда.

Домакините отговориха подобаващо в 30-ата минута. Меси Мезу изведе чудесно Кнежевич сам срещу вратаря. Ударът по диагонала обаче бе спасен от Аргилашки.

240 секунди по-късно Мезу стреля от сериозна дистанция, а стражът на гостите улови сигурно.

В 38-ата минута Етър по чудо не поведе. Здравко Запрянов центрира отдясно. Меси Мезу засече с глава на границата на вратарското поле, където бе странно бе оставен напълно необезпокояван. Топката обаче премина покрай дясната греда.

2 минути след това Ботев получи неприятен удар. Еспиноза напусна контузен, а на негово място влезе Шоколаров. Докато „канарчетата“ бяха с 10 души на терена, „виолетовите“ можеха да поведат. Боруков засече с глава центриране пред границата на вратарското поле, но топката премина покрай лявата греда.

В първите 15 минути на втората част Етър имаше още няколко добри ситуации. След центриране от корнер, удар с глава премина над напречната греда. Здравко Илиев стреля мощно от дистанция, но Аргилашки успя да избие. Удари на Крачунов и Боруков пък не попаднаха в целта.

В 65-ата минута Маркиньос отправи удар по диагонала извън наказателното поле. Топката обаче премина покрай лявата греда.

5 минути по-късно „канарчетата“ имаха чудесна възможност. Топката стигна до непокрития в наказателното поле Филип Филипов, чийто мощен изстрел обаче профуча покрай лявата греда.

В 84-ата минута Здравко Илиев намери в наказателното поле Кнежевич, който отправи параболичен удар. Аргилашки обаче успя да избие отиващата под напречната му греда точка.

В 90-ата минута Атанас Илиев пострада неприятно при сблъсък с Крачунов. Главата му бе превързана от доктора на отбора, а самият той заменен от Джонатан Перейра.