Етър и Левски се занулиха

0

Без голове 0:0 завърши отложеният от първия кръг на Трета лига мач между дублиращият отбор на „Етър” и „Левски-2007” (Левски). Двата отбора направиха равностоен двубой, в който имаше положения и удари към двете врати, но чистите голови ситуации не бяха много.

В 11-ата минута гостите изпълниха фаул, вратарят Иван Георгиев не успя да избие добре топката и Кристиян Иванов със задна ножица стреля над вратата. Още в ответната атака Димитър Байдаков проби чудесно отдясно и намери Христо Марков, но ударът му мина до гредата. В 13-ата минута Байдаков бе съборен след пробив, като претендираше, че е в пеналта, но реферът отсъди нарушение на границата на наказателното поле. Христо Марков стреля опасно, но вратарят на гостите изби.

До почивката двата отбора си размениха още по две положения. За „Левски-2007” пак Кристиян Иванов отдалеч шутира силно до гредата, а удар на Благовест Ботев бе уловен от вратаря. За етърци пък първо Кристиян Кънчев би до гредата, а най-чистата за гол ситуация дойде в 41-ата минута. Христо Марков от фаул отдясно прехвърли чудесно вратаря на гостите, но топката срещна гредата и се върна в игрището.

През втората част силите на етърци след сгъстения напоследък цикъл сряда-неделя-сряда заради отложените им мачове понамаляха и съперникът атакуваше по-често. Най-голямата опасност бе в 70-ата минута, когато след центриране отдясно Младен Младенов отправи опасен удар, но вратарят Иван Георгиев реагира перфектно и изби.

„Виолетовите” също атакуваха и първо Кристиян Кънчев от фаул отдалеч би над гредата, а после и удар на Байдаков бе уловен от вратаря. Последната възможност бе за гостите в добавеното време, когато след едно разбъркване Младенов стреля от добра позиция в аут.

Така след като се изравни с останалите отбори по мачове, „Етър-2” заема много доброто пето място с равен актив с четвъртия „Павликени”. В неделя обаче момчетата на Марин Стефанов имат трудно гостуване на третия – „Вихър” (Славяново).

„Етър”: Иван Георгиев, Юлиян Райков, Димитър Цонев, Велизар Тонков, Калоян Митев, Десислав Пенев, Борислав Марков, Кристиян Кънчев, Христо Марков, Димитър Байдаков, Стивън Манолов (Кристиян Иванов, Матьо Гагов, Антониян Харалампиев).