0
ETAR 3
-
-

Третият отбор на „Етър“ постигна победа като гост с 4:3 над дублиращия тим на „Локомотив“ (ГО). Двубоят от отложения осми есенен кръг в Елитната областна група се игра на изкуствения терен в Горна Оряховица.

Младите етърци решиха всичко още преди почивката, когато натрупаха убедителна преднина. С два гола на Радостиан Димитров „болярите“ поведоха, а след ново попадение на Денис Мартинов дръпнаха в резултата с 0:3. До края на полувремето домакините върнаха един гол – 1:3. Надмощието на великотърновци беше осезателно, като още пет пъти топката срещна гредите на горнооряховската врата.

В началото на втората част Радостиан Димитров окончателно реши нещата, като стигна до хеттрик и покачи на 1:4. Горнооряховци с две попадения намалиха до 3:4 в 60-ата минута, а до края нови голове не паднаха, въпреки опитите на домакините да стигнат и до равенство.

„Етър-3“ през есента е на третото място в Елитната областна група с актив от 20 точки, дошли от 6 победи, две равенства и само една загуба. Атаката е нанизала 22 гола, а отбраната и вратарят са допуснали 10. Пред „виолетовите“ са само „Лозен 1924“ (Сухиндол) и „Земеделец 93“ (Козловец). Вторият тим на „Локомотив“ (ГО) е девети от 11 отбора със 7 точки.