Eтър-3 с нова победа в областната група

0
ETAR 3

Третият отбор на „Етър“ надигра с 4:2 втория тим на „Янтра“ (Полски Тръмбеш) в поредния кръг на Елитната областна група. Двата отбора, съставени предимно от млади футболисти, направиха приятен за гледане и коректен мач с красиви голове.

Етърци имаха надмощие и атакуваха непрекъснато, като можеха да постигнат и по-убедителен резултат. Още в 10-ата минута Стефан Йорданов стреля от фаул, но вратарят улови. В следващата минута резултатът бе открит – Александър Спасов овладя топката и я насочи в левия ъгъл за 1:0. Нов негов силен удар от дистанция бе изваден от Петков в корнер.

В 28-ата минута отново Александър Спасов с неспасяем удар удвои. Само след две минути Дейвид Василев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която опитният Петър Андреев с хладнокръвен удар превърна в 3:0. Гостите разчитаха в атака основно на Асан Асанов, който в 35-ата минута се откъсна сам и намали на 3:1. Отново той можеше да се разпише, но малко след това Дейвид Василев с удар отблизо покачи на 4:1. В края на полувремето Даниел Христов отблизо нацели напречната греда.

През втората част гостите плътно се прибраха в защита и в сгъстените пространства топката така и не влизаше в мрежата. Първо удар на Даниел Христов бе избит от вратаря с крак, отново той от фаул принуди стража да вади в корнер. В 78-ата минута Александър Спасов можеше да стигне и до хеттрик, но ударът му бе избит от голлинията.

За тръмбешчани пак Асанов се освободи и стреля, но до гредата. В 86-ата минута Самет Александров се пребори с излезлия напред вратар на етърци и почти от центъра Александър Борисов вкара красив гол в опразнената врата за крайното 4:2.

Етърци са на третото място с 13 точки, а в следващия кръг гостуват на „Локомотив-2“ (ГО).