Етър III с класика срещу Бъдеще

0
etar 3

Третият отбор на „Етър“ победи с класическото 3:0 „Бъдеще“ (Бутово) в мач от петия кръг на Елитната областна група. На изкуствения терен „Трифон Иванов“ „виолетовите“ надежди показаха бърз и техничен футбол, създадоха голови възможности и вкараха ранен гол, но реализираха окончателно надмощието си чак накрая.

Още в 15-ата минута един от по-опитните футболисти – Петър Андреев, прати топката в мрежата на гостите за 1:0. Мачът продължи без нови попадения чак до 86-ата минута, когато Дейвид Василев покачи на 2:0, а в самия край на срещата Атанас Ванев фиксира крайното 3:0.
В следващия кръг на 15 октомври етърци, които са четвърти в класирането с 9 точки, но и с мач по-малко, гостуват на „Изгрев-93“ в Царевец.

В останалите срещи от 5-ия кръг: „Недан“ – „Левски“ (Лясковец) 2:1, „Левски 1986“ (Стражица) – „Локомотив-2“ (ГО) 4:6, „Земеделец“ (Козловец) – „Янтра-2“ (П. Тръмбеш) 3:0, „Удар“ (Бяла черква) – „Изгрев 93“ (Царевец) 1:3.