Етър-3 с историческа първа победа!

0
etar 3

Новосформираният трети отбор на „Етър“ започна победно участието си в Елитната областна група. След като записаха победи във всичките си контроли, играчите на Георги Георгиев и Емил Георгиев в първия си официален мач разбиха като гости с 3:0 „Левски 1986“ (Стражица).

Великотърновският отбор е съставен от млади момчета от школата на „Етър“, подсилени само с двама опитни футболисти – Росен Ванков и Петър Андреев.Етърци поведоха още в началото – в 4-ата минута Александър Спасов прати топката в мрежата на домакините за 0:1. „Болярите“ спечелиха и дузпа в 35-ата минута, но Петър Андреев пропусна, имаха и още две-три ситуации.

През втората част добри атаки имаше и към двете врати, но в 70-ата минута отново Александър Спасов с втори гол реши изхода от мача. Третото попадение отбеляза след разбъркване Преслав Денев за крайното 0:3 в полза на младите „боляри“.

В следващия кръг на 17 септември етърци приемат „Земеделец 93“ (Козловец).

Всички резултати от 1 кръг: „Левски“ (Лясковец) – „Янтра II” (Полски Тръмбеш) 3:1, „Земеделец 93“ (Козловец) – „Удар“ (Бяла черква) 2:1, „Лозен 1924“ (Сухиндол) – „Изгрев 93“ (Царевец) 2:1, „Недан“ – „Бъдеще“ (Бутово) 1:1, „Левски 1986“ (Стражица) – „Етър III” 0:3.

Снимка: Анатоли Йорданов