Еспаньол с нова загуба преди гостуването в Разград

0
-
-

Еспаньол отстъпи с 0:1 при домакинството на Виляреал от деветия кръг на Ла Лига. Пабло Мачин дебютира начело на каталунския отбор с поражение. Единственият гол в срещата отбеляза Токо Екамби. По този начин „папагалчетата“ допуснаха четвърта загуба в последните пет мача.

Виляреал поведе в резултата в 17-ата минута, когато Рубен Пеня центрира остро, Давид Лопес отклони топката с крак, което излъга вратаря Диего Лопес и той не успя да реагира по възможно най-добрия начин, а изпрати кълбото в краката на Токо Екамби, който отблизо не пропусна да вкара.

Серхио Асенхо направи страхотно спасяване в 50-ата минута, когато отрази удара на Матиас Варгас.

Токо Екамби направи непростим пропуск в 55-ата минута. Той бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Еспаньол, но стреля над напречната греда в аут.

Виляреал е на шесто място в класирането с 14 точки, докато Еспаньол е предпоследен с 5 точки.

В четвъртък Еспаньол гостува на Лудогорец от 19:55 часа в мач от груповата фаза на Лига Европа.