
Емоционално завръщане на „Колежа“ очаква тази вечер старши треньора на Спартак Вн Ясен Петров. Рожбата на Ботев Пд пое соколите преди 10 дни и дебютира с 1:0 над Локомотив Пловдив. Любопитен факт е, че последната му визита на стария стадион „Христо Ботев“ е с другия варненски отбор – Черно море, загуба с 0:2 на 17 март 2007 година. През пролетта с Добруджа той домакинства на канарчетата и падна тежко с 0:3. Дори и начело на националния ни отбор Ясен нямаше честта да играе на „Колежа“. Тогава България домакинстваше в Разград и на „Васил Левски“.
„При всички положения чувството ще е страхотно да се върна там, откъдето тръгнах след толкова години. Емоционален мач ще е за мен. Синът ми е роден тогава, когато за последен път гостувах на стария „Христо Ботев“. А той е вече на 19 години. Така че от 19 лета не съм стъпвал на тази арена. Надявам се да стане един добър мач за всички, които дойдат на стадиона, да изпитат наслада от видяното. Нека по-добрият да победи. Тепърва ще се доказваме, чака ни още много работа“, сподели Петров пред „Тема Спорт“.
В своята вече богата треньорска кариера Ясен логично е водил и родния си тим – Ботев Пд, в периода август 2004 – ноември 2005 г.
Иначе специалистът има 8 мача срещу канарчетата като наставник – 3 успеха, 1 равен и 4 загуби. Една от най-култовите му победи е в дебюта начело на градския съперник Локомотив – 4:0 на „Лаута“ – на 29 септември 2007 година. Има само един успех на „Колежа“ – начело на Локо София (1:0 на 29 ноември 2003 г.).
През миналия сезон Ясен Петров се изправи срещу днешния си опонент Станислав Генчев, но с Добруджа загуби от червено-черните в „Надежда“ с 1:3.






