Ели Василева с контузия при победа на Динамо

0
1

Елица Василева и нейният Динамо (Казан) се класираха за полуфиналните плейофи от волейболната Суперлига в Русия. Тимът на българката спечели с 3:0 (24, 13, 22) срещу Сахалин (Южно-Сахалинск) у дома в трети решителен мач от 1/4-финалите, игран тази вечер.

В следващата фаза Супер Ели и компания ще срещнат Уралочка-НТМК (Екатеринбург), който отстрани Заречие (Одинцово). На полуфиналите отново ще е играе до 2 победи от 3 мача. Първата среща между двата тима ще е на 25 март (неделя) в Казан.
Капитанката на националките започна титулярка за Динамо и игра много силно в първите два гейма, като имаше основна заслуга за спечелването им. Василева обаче се контузи в средата на третата част. При резултат 12:13 българката падна след атака и си нарани дясното рамо.
Посрещачката веднага бе сменена от Даря Малигина.
Елица Василева завърши с 12 точки за успеха. Най-полезна за Динамо пък бе азербайджанската звезда Наталия Мамадова с 16 точки за победата.
За тима на Сахалин Елена Литовченко се отчете с едва 10 точки.