Ели Василева и Новара на финал на клубния Мондиал(ВИДЕО)

0
-
-

Капитанът на националките Елица Василева и нейният Игор Горгонзола (Новара) се класираха на полуфинали на световното клубно първенство по волейбол за жени, след като записаха трети успех в група В. Състезателките на Масимо Барболини надиграха категорично бразилския Дентил Прая Клуб с 3:0 (25:21, 26:24, 25:19) в последния си двубой от груповата фаза.

Новара е водач в класирането със 7 точки (3 победи), Дентил е на четъврто място с 1 точка (3 поражения). Елица Василева отново бе на отлично ниво, като се разписа със 17 точки (1 ас, 1 блокада) и бе отличена за най-полезен състезател на мача (MVP). Сръбската волейболистка Йована Бракочевич също се отчете със 17 точки (1 ас, 2 блокади). Меган Къртни приключи с 9 точки (2 блокади). За съперника Фернанда Родригеш с 13 точки (2 блокади).

Полуфиналите са утре (7 декември), от 11:00 и 14:00 часа.