Ел Маестро патентова 2:0

0
nestor el maestro
Снимка: cska.bg

2:0 се превръща в любимия резултат на Нестор Ел Маестро. ЦСКА-София спечели 4 от 9-те си срещи в шампионата под негово ръководство с такова числово изражение – срещу Ботев Bp, ЦСКА 1948, Локо Сф и Локо Пд. С нито един друг резултат армейците не са побеждавали повече от веднъж през сезона. През миналата кампания най-често успехите им идваха с 1:0 – цели 9 пъти.

Майкъл Естрада имаше пряко участие в последните 4 гола на ЦСКА-София – вкара и двата гола при победата с 2:0 над Локо Сф, а на „Лаута“ се разписа веднъж и асистира на Дюкенс Назон за седмото му попадение през сезона.

Джонатан Линдсет се отчете с първа асистенция през сезона, след като през миналата кампания записа общо 5 голови подавания.

Густаво Бусато изигра 160-ия си мач във всички турнири за ЦСКА-София, като по този начин се изравни до Ибрахима Гай и Жеферсон на върха по мачове в клубната история сред чужденците.

ЦСКА-София е допуснал само 6 попадения от началото на сезона и е лидер по този показател в Първа лига. Освен това вратарят Густаво Бусато има най-много сухи мрежи – той не е допуснал попадение в мрежата си в 7 от 11-те двубоя на армейците. Втори в класацията е Динко Хоркаш с 6 чисти мрежи.

ЦСКА-София вкара два гола през първото полувреме във втори пореден двубой. Армейците се разписват преди почивката в трети пореден и общо пети от последните си 6 двубоя. 10 от попаденията на тима през сезона са дошли през първите 45 минути, а 6 – през второто полувреме.

ЦСКА-София записа четвърта поредна победа като гост, след като надигра преди това Ботев Bp, Берое и Ботев Пд. През миналия сезон армейците поставиха рекорд в историята на родния футбол, като наредиха 11 последователни успеха при визити.

Сейни Санянг не игра в четвърти пореден мач на ЦСКА-София. 20-годишният гамбиец дори не попадна в групата на армейците за последните 3 двубоя./ „Тема спорт“