nestor el maestro 1
Снимка: cska.bg
-
-

„Никога не съм губил от отбор с пo-ниска класа от тази на моя състав.“ Това заяви треньорът на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро в интервю, излъчено след успеха над Дунав (2:0) в миналия кръг. И наставникът май предизвика съдбата, защото още в следващия мач армейците паднаха от Славия (0:1). Това е и първата загуба на Нестор от отбор „с по-ниска класа от неговата“.

ЦСКА-София тотално надигра белите, но по ирония на съдбата не успя да спечели. По-рано през сезона червените на няколко пъти изкарваха късмет при свои победи и стигаха до трите точки с далеч по-слабо представяне. В неделя играха добре, но…

Срещу Дунав в Русе например ЦСКА-София изнесе слабо първо полувреме, но пък вкара два гола с първите си два точни удара в срещата – в края на първата и началото на втората част.

Армейците бяха целунати от съдбата и в първия сблъсък със Славия през сезона. Тогава Мауридес реализира с глава в добавеното време за крайното 2:1. Сега късметът, и то в големи дози, бе със Славия и белите с един точен удар за цял мач победиха. Вярно, активната намеса на Волен Чинков бе ключова за поражението на ЦСКА-София, но…