Ел Маестро използва вече 30 футболисти през сезона, чужденците са 70%

0
fernando karanga
Снимка: cska.bg

Цели петима футболисти записаха първи минути за ЦСКА-София през сезона в двубоя с Ботев Враца. Той се явяваше дебют за зимните попълнения Улаус Скаршем, Фернандо Каранга и Мартин Стойчев, а Юрген Матей и Димитър Евтимов нямаха шампионатни мачове през есента.

Нидерландецът Матей се завърна на терена в официална среща след точно 261 дни или 8 месеца и половина. За последно той бе играл при домакинството на ЦСКА 1948 (1:1) на 3 юни 2023 г., когато получи тежка контузия в коляното.

Използваните играчи от ЦСКА-София през сезона вече са 30. От тях 21 са чужденци (70%), а 9 са българи (30%).

ЦСКА-София запази 12-а суха мрежа през сезона, като е лидер по този показател в първенството. Досегашните 11 бяха с Густаво Бусато под рамката, а Димитър Евтимов не допусна гол в първия си шампионатен двубой за кампанията.

Джонатан Линдсет остана единственият полеви футболист на ЦСКА-София, започнал като титуляр във всеки от 21-те мача през сезона. Норвежецът е и с най-много минути – 1819. Втори е вратарят Бусато, който до предишния кръг бе с пълен актив.

Тобиас Хайнц сложи край на голова суша от 5 месеца. За последно се бе разписал при победата над Берое в Стара Загора на 2 септември. Той нямаше пряко участие в 22 поредни гола на ЦСКА-София, след като бе помогнал за 6 от първите 9 с три попадения и три асистенции.

Тибо Вион, който избухна с два гола срещу Ботев Враца, преди това не се беше разписвал близо 3 години. За последно бе вкарал при победата с 6:0 над Монтана на 21 април 2021 г.

ЦСКА-София за трети път през сезона печели с 3:0, след като преди това надигра със същия резултат Берое в Стара Загора и Хебър на „Армията“.

Амос Юга продължава да е убедителен лидер по асистенции в състава, като вече има 7, след като подаде за второто попадение на Тибо Вион в срещата с Ботев Враца./ „Тема спорт“