Екваториална Гвинея смаза домакините

0
screenshot 14~8.l

Екваториална Гвинея нанесе сериозен удар по домакина на турнира за Купата на африканските нации Кот д’ Ивоар, побеждавайки го с 4:0 в последния мач на двата тима, които са в група „А“. Емилио Нсуе вкара на два пъти за Екваториална Гвинея, а Пабло Ганет и Яник Буйла се разписаха по веднъж за историческия успех на своя тим.

След този успех Екваториална Гвинея излиза като победител от групата с актив от 7 точки, докато Кот д’ Ивоар е на 3-то място с 3 пункта, като ще се надява да бъде един измежду най-добрите трети отбори на форума и да продължи, но в противен случай това би бил последният мач на домакина на КАН.

Екваториална Гвинея успя да шокира Кот д’ Ивоар в 42-рата минута, като поведе в резултата. Карлос Акапо проби в наказателното поле и премина през няколко бранители на „слоновете“, след което сви топката за Емилио Нсуе, който от близко разстояние порази целта.

Кот д’ Ивоар успя да вкара изравнителното попадение в първата минута от добавеното време, след като Никола Пепе центрира на втора греда за Секо Фофана, който свали топката с глава за Ибрахим Сангаре, който реализира. Голът обаче не зачетен заради засада на голмайстора за Кот д’ Ивоар.

Екваториал Гвинея получи правото да изпълни пряк свободен удар в 73-ата минута. Пабло Ганет се нае с изпълнението и прати топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Яхия Фофана, за да удвои преднината на своя тим.

След като бе подновена играта Кот д’ Ивоар изгуби топката, а Екваториална Гвинея реализира скоростна контраатака. Хосе Мачин и Емилио Нсуе се озоваха в ситуация двама на един, като първият комбинира с втория, който не пропусна от близко разстояние да сложи точката на спора.

Екваториална Гвинея нанесе финалния си удар в 88-ата минута, когато Яник Буйла се възползва от рикошет в наказателното поле на Кот д’ Ивоар и с удар в десния ъгъл вкара четвъртото попадение за своя тим.

В друг мач от същата група Нигерия се наложи с 1:0 над Гвинея Бисау, с което също си осигури участие в елиминационната фаза на турнира. Единственото попадение в срещата дойде в 36-ата минута, когато Опа Санганте си отбеляза автогол.