Екваториална Гвинея разпиля Гвинея-Бисау в 6-голово шоу

0
ekvatorialna gvineq gvineq bisau
Снимка: instagram.com/caf_online

Екваториална Гвинея се наложи над Гвинея-Бисау с 4:2 в мач от група „А“ на Купа на африканските нации. В герой за победителите се превърна Емилио Нсуе, който реализира хеттрик.

В 20-ата минута Нсуе се възползва от грешка в защитата на съперника, за да открие резултата.

Гвинея-Бисау изравни в 37-ата минута, след като Естебан Ороско си отбеляза автогол.

Само 60 секунди след началото на втората част Хосете Миранда възстанови преднината на Екваториална Гвинея – 2:1.

Последваха минутите на Нсуе, който се разписа на два пъти – в 51-ата и 61-ата, за да се стигне до 4:1. По този начин пък футболистът оформи своя хеттрик.

Силите на Гвинея-Бисау стигнаха само за гол на Турбо, който реализира дълбоко в добавеното време, за да оформи крайното 4:2.

С един оставащ мач в групата, Екваториална Гвинея вече е на прага на второ поредно участие в елиминационната фаза на КАН.