Еквадор изпусна обрат срещу Нидерландия (ВИДЕО)

0
niderlandiq ekvador
Снимка: twitter.com/onsoranje

Нидерландия и Еквадор не излъчиха победител в мач от група „А“ на Световното първенство по футбол в Катар. На „Халифа Интернешънъл Стейдиъм“ съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1.

Нидерландия започна ударно у след точно 5 минути игра поведе. Коди Гакпо вкара прекрасен гол. Със силен и изключително прецизен изстрел от границата на наказателното поле с левия крак, той прати топката плътно от вътрешната страна на дясната греда за 1:0.

Еквадор можеше да изравни в 32-ата минута по сходен начин. Енер Валенсия шутира от границата на наказателното поле, но Нопер плонжира и с една ръка успя да избие в корнер.

В 3-ата минута на даденото продължение Еквадор бе на път да изравни. Шут извън наказателното поле бе отклонен от и топката влетя в мрежата. В ситуацията обаче бе отсъдена засада, тъй като пред вратаря на Нидерландия бе застанал Джаксън Поросо, който влияеше на ситуацията.

Еквадор започна вихрено втората част и след по-малко от 240 секунди игра изравни. „Лалетата“ сгрешиха при изнасянето. Топката стигна в наказателното поле до Первис Еступинян, който стреля. Нопер изби, но Енер Валенсия бе безкомпромисен при добавката за 1:1.

В 59-ата минута Еквадор можеш да осъществи пълен обрат. Шут от 14-15 метра на Гонсало Плата обаче разтресе напречната греда.

Нидерландия: 23. Андрийс Нопер, 22. Дензъл Дъмфрис, 5. Нейтън Аке, 4. Върджил ван Дайк, 2. Юриен Тимбер, 17. Дейли Блинд, 14. Дейви Клаасен, 20. Тин Копмайнерс, 21. Френки де Йонг, 7. Стивън Бергвайн, 8. Коди Гакпо

Селекционер: Луис ван Гаал

Еквадор: 1. Ернан Галиндес, 3. Пиеро Инкапие, 7. Первис Еступинян, 17. Анхело Пресиадо, 2. Феликс Торес, 20. Жегсон Мендес, 23. Мойсес Кайседо, 25. Джаксън Поросо, 19. Гонсало Плата, 11. Майкъл Естрада, 13. Енер Валенсия

Селекционер: Пабло Алфаро