Египет и Гана с атрактивно равенство (ВИДЕО+СНИМКИ)

egipet gana
Снимка: twitter.com/GhanaBlackstars
-
-

Отборите на Египет и Гана излъчиха победител, завършвайки 2:2 в мач от втория кръг на груповата фаза в турнира за Купата на африканските нации. Головете за играчите от западна Африка вкара Мохамед Кудус (45’+3’, 71’), а за тима от севера се разписаха Омар Мармуш (69’) и Мостафа Мохамед (74’).

Равенството остави египтяните на второто място в група “В”, докато ганайците останаха последни. Лидер продължава да е съставът на Кабо Верде, като при успех срещу Мозамбик днес ще си гарантира участие във фазата на директните елиминации.

След като първото полувреме отиваше към завършек без попадения, играчите на Гана удариха в добавеното време. Египтяните не успяха да изчистят топката при нападение на съперника и топката се озова в краката на Кудус, който стреля от границата на наказателното поле и не остави шанс на вратаря Мохамед Ал Шенави.

През втората част момчетата на Руи Витория натиснаха сериозно и потърсиха изравняването. Усилията им дадоха в средата на полувремето, когато Омар Мармуш се възползва от фрапантна грешка в половината на съперника. Полеви играч опита да върне към вратаря, но не видя полузащитника, който дебнеше и открадна топката. После с триков удар преодоля и стража Руи Витория, което възстанови равенството.

Египтяните нямаха много врема да се зарадват на новата ситуация и съвсем скоро отново се оказаха в позицията на догонващи. Веднага с подновяването на играта играчите на Гана се втурнаха в опит да си върнат преимуществото, което и се случи. Денис Одой подаде към Кудус, който се озова непокрит на границата на наказателното поле, а той напредна в пеналтерията и с триков удар вкара втория си гол за вечерта.

Головата серия продължи с ново попадение в рамките на 180 секунди. Трезеге наказа безобразна грешка на ганаиците, открадна топката и напредна отляво в наказателното поле. След това резервата подаде към Мохамед, на който му трябваше едно докосване, за да възстанови равенството.

Това се оказа последната промяна на резултата, като тя остави интригата в групата да се разреши в последния кръг. В него на 22-и януари (понеделник) от 22:00 българско време Кабо Верде ще играе с Египет, а Мозамбик ще се изправи срещу Гана.