Едва четири отбора в Първа лига не са губили мач от водеща позиция

0
cska ludogorets tibo vion rik djonatan
Снимка: ludogorets.com

Едва четири отбора в Първа лига не са губили мач, след като са повеждали в резултата. При Лудогорец тенденцията е най-категорична като отборът е бил напред в резултата в 17 двубоя, печелейки 15 от тях и два пъти завършвайки наравно. ЦСКА-София също не допуска загуба излезе ли напред – 13 победи и две ремита. Впечатляващи са и показателите на Берое — 7 победи и едва един хикс, което значи, че заралии изключително добре затварят мачовете си. Интересно е, че точката е открадната от последния Етър, след като Берое повежда, но крайният резултат е 2:2. Славия също знае как да не допусне загуба от водеща позиция – седем победи и три ремита.

В първия кръг за годината срещу Лудогорец, Черно море допусна първата и засега единствена загуба, след като е повел в резултата – от 1:0 до 1:3.

Пирин е регистрирал най-много поражения, въпреки че е излизал напред в резултата – цели четири са тези случаи. За последно го направи срещу Ботев Пд. Комано откри за „орлетата“, но с два гола на Акере и един на Секулич резултатът стана 3:1. Комано откри и срещу Черно море, но „моряците“ направиха 2:1 чрез Паоло Алварес и Димов. Тасев откри за „орлетатата“ в последната минута на първото полувреме срещу ЦСКА-София, но „армейците“ стигнаха до обрат чрез Фаетон и Линдсет. Пирин допусна първия си обрат през сезона срещу Берое след гола на Кондраков и двете попадения на Трибуле.

Локо София и Ботев Враца пък падат по три пъти след откриващ гол. Столичани го направиха срещу отбори като Лудогорец и Локо Пловдив, което е разбираемо, но и срещу съперник като Етър, което изглежда малко вероятно. Интересно е, че последните в класирането – „виолетовите“ – осъществиха и един от обратите на Ботев Враца. Другите два, които врачани допуснаха, са от Ботев Пловдив и ЦСКА 1948.

В същото време Етър е отборът, взел най-малък процент точки от водеща позиция. В пет ситуации, в които е напред в резултата, търновци имат две победи, реми и две поражения. Загубите са от Черно море и Хебър./ „Мач Телеграф“