Една легенда се завърна! Локо (Сф) би Септември (Сим) и отново е в елита (ВИДЕО)

1
-
-

Легендарният български клуб Локомотив (София) отново е част от родния футболен елит. След дълго изгнание от 2015 г., „железничарите“ отново ще мерят сили с най-силните отбори у нас. Това стана възможно, след като столичани победиха с 4:1 като гости Септември (Симитли). По този начин те вече не могат да бъдат изместени от второто място, което дава право на директна промоция в Първа лига.

В 8-ата минута Светослав Диков се пребори в наказателното поле, след което стреля, но топката срещна дясната греда.

Локомотив поведе в 20-ата минута. Александър Александров центрира в наказателното поле, където Красимир Милошев засече за 0:1. Това бе негов първи гол за столичани.

Домакините успяха да изравнят само 5 минути по-късно. Даниел Гогов изведе Христо Иванов, който преодоля Педро Ферари, след което не остави шансове на Цветомир Витков за 1:1.

В 32-ата минута „железничарите“ възстановиха аванса си. Красимир Милошев с прекрасен удар от над 20 метра вкара втория си гол в мача за 1:2.

В 49-ата минута Локомотив си подпечата победата. Александър Александров центрира отдясно и центрира на втора греда. Валентин Николов овладя и с техничен удар направи 1:3.

В 57-ата минута „червено-черните“ стигнаха и до четвърто попадение. Александър Александров със силен изстрел от границата на наказателното поле оформи крайното 1:4.

В 72-ата минута Светослав Диков отново прати топката в мрежата на Септември. Попадението обаче бе отменено заради засада.