Едисон Йорданов вдъхнови белгийския си клуб за победа

0
edison iordanov
-
-

Българският футболист Едисон Йорданов вдъхнови отбора на Екселсиор Виртон за първата му победа през сезона в белгийската втора дивизия. В 3-ия кръг от първенството тимът на Виртон гостува на Ломел и го победи с 3:0, като Йорданов вкара първото попадение и участва в изработването на другите две.

Така с първите си три точки Екселсиор Виртон се придвижи от 8-о на 6-о място в класирането, а лидерът Вестерло има 9.

В последната минута на първата част чудесна атака на Кутюрие намери включилия се български десен бек Йорданов, който със силен шут по диагонала откри резултата.

В 67-ата минута Мохамед Сумаре удвои. Едисон Йорданов проби по дясното крило и центрира към Хаджи, който отклони топката за Сумаре и крилото с мощен изстрел удвои. Три минути преди края падна и третия гол, дело на люксембургския национал Давид Тюрпел. Бившият юношески национал на България отново проби и подаде към миналия и през Септември (Симитли) Франк Коре, който обаче се сблъска с вратаря на домакините. Притичалият Тюрпел нямаше проблем да прати топката за трети път в мрежата на вратаря Томас Шведаускас.