Две победи за Берое в Елитните групи

0
IMG 20181114 131056 963x542

Отборите на „Берое“ до 15 години и до 17 години постигнаха две победи в срещите си от Елитните групи играни днес. „Берое“ до 15 години се наложи с 6:0 над „Национал“ (София), а отборът до 17 години победи с 2:1 „Сокол“ (Марково) с човек по-малко.

„Берое“ U15 се наложи с 6:0 над „Национал“ в мач от 11-я кръг на Елитната група. Още в първите минути положения за домакините създадоха триото в атака Красимир Тодоров, Метин Халил и Йордан Желев. Първото попадение падна в 13-та минута, когато Красимир Тодоров бе отлично изведен от Станислав Петков и с навлизането си в наказателното поле пусна хитър пас към връхлитащия Метин Халил, който откри резултата. Положенията пред вратата на гостите зачестиха и в 18-та минута след пряк свободен удар на Йордан Желев, Димитър Иванов се оказа най-бърз в наказателното поле и удвои преднината на домакините. До почивката защитата на „Берое“ трябваше да се справя само с една опасност пред своята врата, но дуото Ибрям Хабил и Теодор Георгиев не позволиха да се стигне до удар в очертанията на вратата.

През втората част превъзходството на старозагорци бе още по-голямо. При подновяването на играта Димитър Иванов отлично изведе Красимир Тодоров, който сам срещу вратаря не сбърка и покачи на 3:0. Същият голмайстор се разписа и за 4:0 след асистенция на Йордан Желев – този път голът бе с глава след корнер в 46-та минута. Димитър Иванов удвои головете си в мача, като отново бе най-съобразителен в наказателното поле, засичайки остро центриране на Пламен Бояджиев в 55-та минута.
Крайното 6:0 оформи направилия много силен мач Йордан Желев, който вкара след страхотно изпълнен пряк свободен удар в 64-та минута. С победата „Берое“ U15 се завърна в топ 3 в първенството. В неделя отборът гостува на „Лудогорец“ в Разград.

„Берое“ U17 се наложи с 2:1 в домакинството си на „Сокол“ (Марково) също в 11 кръг на първенството. Още в 4-та минута Никола Маринов бе изведен зад гърба на отбраната и реализира хладнокръвно. До края на полувремето момчетата на Атанас Рибарски създадоха още куп положения, но не успяха да покачат преднината си. През втората част нещата продължиха по същия начин, но стража на гостите спаси всичко. В средата на полувремето Никола Маринов получи директен червен картон и „зелените“ заиграха с човек по-малко. Това активизира противника, който погледна по-смело към вратата на „Берое“. В 70-та минута обаче Димитър Спасов получи чудесен извеждащ пас и елегантно прехвърли вратаря на гостите – 2:0. Играчите от Марково успяха да върнат едно попадение в 85-та минута след корнер, но не успяха да изравнят и „зелените“ спечелиха напълно заслужено.

Така „Берое“ вече има в актива си 22 точки и се намира на 7 място. В неделя отборът също играе с „Лудогорец“ в Разград.