Две нули в голямото дерби (ВИДЕО)

0

Левски ЦСКА-София изиграха един неособено качествен двубой от родното първенство, завършил 0:0. Срещата започна нервно и хаотично. В 5 минута Уелтън проби отляво, центрира, но вратарят на армейците Димитър Евтимов пресече паса и улови.

Последваха два корнера за червените, които не доведоха до нищо сериозно. В 11 – та минута отново Уелтън спринтира остро и успя да надбяга Мазику при една контра. Ударът му обаче беше крайно неточен.

В първия четвърт час и двата отбора играеха на ниски обороти, с много брак в действията си.

В 17-та минута Илиян Стефанов даде страхотен пък към Марин Петков, но вратарят Евтимов отново се намеси добре. При ситуацията сините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена от рефера Георги Кабаков. Дербито беше мач №200 в елита за родния топсъдия.

Три минути по – късно отново Стефанов направи силна солова акция, опита диагонална стрела, но топката премина край страничния стълб.

В 25 минута Гарсес проби отдясно, пробва да подаде към Кейседо, но в последния момент защитник на Левски изби в корнер.

Малко след това Краев стреля силно от 20 метра, но топката излезе в ъглов удар след рикошет.

Отборът на Левски бавно, но методично упражни известен натиск до края на полувремето. Освен няколко центрирания и разбърквания пред полето на червените обаче, не се стигна до нещо по-сериозно.

След паузата в 48 минута  Михайлович центрира опасно, топката стигна до Бали, но той с глава не стреля прецизно.

Мачът продължи в руслото от първото полувреме. Предпазлива игра, много грешки и бавно темпо. Двата тима гледаха по-скоро да не загубят, отколкото да търсят победата. Левски беше с една идея по-агресивен и деен като отбор на терена.

На фона на тази картина в 57-та минута Греъм Кери изтърва невероятно положение, което стана факт след пробив на Гарсес и объркване в синята защита. В случая много силно се намеси и Николай Михайлов, който изби в корнер.

Последваха две бързи атака по десния фланг чрез Гарсес, които не доведоха до нищо. В 62-та минута пък Бали излезе сам срещу Евтимов, но младият вратар се справи блестящо.

Последва нова атака и силен удар на Уелтън, който бе спасен от Евтимов. Играта се раздвижи.

В 65-та минута Кери центрира опасно от пряк свободен удар, но топката бе избита в корнер.

В 71 минута Гарсес вкара гол, но попадението бе отменено заради засада.

В 79 минута Баи изскочи на страхотна позиция, но стреля крайно неспокосано. В тези последни минути на мача ЦСКА- София изглеждаше по-свежия отбор на терена.

Три минути по-късно армейците можеха да решат всичко. Амос Юга изведе прекрасно Гарсес, който се измъкна от опеката на синята защита и изскочи срещу Михайлов. Ударът му обаче бе на ниво селските дивизии.

Във втората минута на продълженията пък Варела изтърва. Жеферсон пък глава имаше възможност да вкара в последните секунди.

С това завърши и всичко по-интересно в едно от най-слабите издания на синьо-червеното съперничество.