0
Футбол - EFbet лига - 7 ми кръг - ПФК Славия - ФК Царско Село - 28.09.2020 © Copyright: Ilian Telkedzhiev / LAP.bg imageslap@gmail.com +359 879 111 120
-
-

Славия и Царско село завършиха 0:0 в първия мач от втория кръг на efbet Лига. Гостите имаха по-чистите положения и бяха близо до гола в 49-ата минута, но ударът на Александър Александров прати топката в страничната греда.

Домакините имаха инициативата в началото и в 14-ата минута отправиха първия си точен удар, но Тони Тасев не успя да затрудни вратаря Янко Георгиев. Лъчезар Балтанов пък опита да застраши вратата на Славия с шут от дистанция в 22-ата минута, но не се наложи Светослав Вуцов да се намесва. Скоро след това Ален Стеванович се строполи в наказателното поле на „белите“ след контакт с Питър Макрилос, но дузпа не бе отсъдена.

В 34-ата минута Светослав Вуцов се намеси решително и изби топката в корнер след удар на Ален Стефанович. Васил Шопов също пробва реакциите на Вуцив пет минути по-късно, но вратарят на „белите“ отново на мястото си и спаси с крак.

Скоро след почивката Александър Александров засече от движение лошо избита топка и от границата на наказателното поле я прати в дясната греда на Светослав Вуцов. В 53-ата минута Тони Тасев шутира от пряк свободен удар и топката премина над стената, но и встрани от вратата.

След час игра Питър Макрилос опита да отбележи от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата. Минута след това и Радослав Кирилов шутира по земя, но ЯнкоГеоргиев улови топката. Пет минути по-късно Миси Мезу получи на границата на наказателното поле след контраатака и отправи неточен удар, а освен това беше и в засада.

В 80-ата минута Радослав Кирилов намери топката от въздуха при центриране от корнер, но ударът му бе доста неточен и не застраши вратата на домакините. Малко преди края Лукас Диас премина през защитник в бяло и шутира, а Вуцов отново бе на мястото си и изби топката в корнер, а това бе и последната по-интересна ситуация в срещата.