Две дузпи определиха победителя на ЦСКА 1948 – Пирин Бл

0

ЦСКА 1948 спечели с минималното 1:0 домакинството на Пирин Благоевград от 17-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя реализира Ивайло Чочев от дузпа в края на първото полувреме. През втората част Станислав Манолев пропусна от бялата точка за гостите.

Пирин Благоевград организира добра атака в 5-ата минута, която беше завършена с удар на Станислав Костов, но неточно в аут. Три минути по-късно Петър Занев центрира в наказателното поле на домакините, след което Мохамед Брахими стреля с глава, но неточно в аут.

В 21-ата минута Мохамед Брахими падна в наказателното поле, след съпрекосновение с Димитър Пиргов, но реферът Георги Гинчев прецени, че футболистът е симулирал и му показа жълт картон.

Пирин Благоевград направи много сериозен пропуск в 23-ата минута, когато Брахими се измъкна в наказателното поле на ЦСКА 1948 и беше сам срещу Даниел Наумов, но стреля встрани от десния стълб на вратата му.

Пирин разигра добра атаката си в 38-ата минута, когато Юлиан Попев и Мохамед Брахими направиха двойно подаване, а последният вкара топката във врата на Даниел Наумов. След разглеждане на ситуацията с ВАР се оказа, че при първия пас към Попев той е бил в положение на засада и попадението не бе зачетено.

ВАР отново трябваше да се намесва в 45-ата минута, след като Николай Бодуров извърши нарушение срещу Ангел Бастунов в наказателното поле на Пирин, като първоначално реферът Георги Гинчев подмина ситуацията. В следващия момент обаче от ВАР дадоха сигнал на Гинчев, че решението му е грешно и се наложи реферът сам да прегледа ситуация и в крайна сметка посочи бялата точка – дузпа.

Ивайло Чочев не сбърка от бялата точка, реализирайки за 1:0 в полза на ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948 направи много сериозен пропуск в 48-ата минута, когато Денислав Ангелов на два пъти имаше възможност да нанесе решаващ удар, но и в двата случая се провали.

Съдията Георги Гинчев свири много дискусионна дузпа за Пирин в 66-ата минута, когато реферът прецени, че Лазар Марин е изблъскал в гърба Станислав Манолев. Все пак от ВАР потвърдиха решението на Гинчев. Станислав Манолев застана зад топката, но изпълнението му бе много елементарно и Даниел Наумов успя да спаси.

ЦСКА 1948 можеше да вкара втори гол в 81-ата минута, когато Георги Русев подаде към Ивайло Климентов, който стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Пирин.

Антон Карачанаков стреля в 85-ата минута от границата на наказателното поле на ЦСКА 1948, но изпрати топката над напречната греда в аут.

След тази победа ЦСКА 1948 вече има 18 точки и заема десето място, докато Пирин Благоевград е предпоследен с 12 точки, след като претърпя единадесетата загуба от началото на сезона.