Двама от Левски влетяха в историята

0

В четвъртък Левски изравни баланса си в двубоите с Черно море с победа с 2:1. Трите точки дойдоха след обрат, какъвто имаше и през есента. Тогава обаче ликуваха „моряците“. Сега това се случи на „сините“, които са в историческа серия от победи в плейофите. Играчите, чиито имена в четвъртък светнаха на таблото, също влязоха с гръм и трясък в „синята“ памет, пише „Мач Телеграф“. Става въпрос за Живко Атанасов и Начо Монсалве.

До този момент много бранители са били герои за Левски. Все пак „сините“ са клуб не на един ден, а съвсем скоро ще отпразнуват 107 години от официалната си регистрация. Нито веднъж до този момент тимът от „Герена“ не бе записвал успех, който е дело изцяло на защитници, както се случи срещу варненци. Начо Монсалве изравни с първото си попадение за Левски, а Живко Атанасов покачи на 2:1, с което трите точки бяха прибавени към сметката на „сините“. Никога досега няма успех с над един гол за Левски, в който сред голмайсторите да липсва името на офанзивен играчи.

Нещо повече в четвъртък Живко Атанасов хвърли ръкавицата на Ради Цонев. И двамата имат на сметката си по 3 гола за първенство за „сините“. Синът на Йорданка Донкова обаче успя да постигне това в рамките на един сезон, който бе и дебютен за него на „Герена“. Атанасов може и да е юноша, но едва през това лято получи шанс за изява в родния тим. Ради все още не се е разписал, след като се прибра в Левски след престоя си на Апенините, където бе и Живко. За последно той има 2 гола за „сините“ през 2015 година при загубата с 2:3 от Славия.

Атанасов пък е втори по ефективност от играчите в момента, след като на „Герена“ се разделиха с Найджъл Робърта и Паулиньо. Пред него е само Боби Цонев – 5 гола.