Дузпи определиха последния 1/4-финалист за Купата на България

0
-
-

Монтана се класира за четвъртфиналите на Купата на България, след като отстрани Левски Крумовград след изпълнение на дузпи. В редовното време мача завърши 1:1, а в продълженията 2:2. При дузпите футболистите на Монтана бяха по-точни и спечелиха с 3:1.

Боримир Карамфилов изведе Левски Крумовград напред в резултата в 26-ата минута.

Монтана успя бързо да изравни чрез Мехду Уамри в 27-ата минута.

Владислав Цеков в 106-ата минута даде аванс в резултата на Монтана.

Ахмед Осман прати мача в дузпи, след като изравни резултата в 118-ата минута.

Макенджиев отрази първия удар от бялата точка на Йорданов. Карамфилов от състава на домакините също сбърка при изпълнението си и така резултатът остана непроменен. Втората дузпа за Монтана беше превърната в гол от Цеков – 0:1 Нервите на Мартин Симеонов от Крумовград не издържаха и дузпата му беше спасена от вратаря Петров. Димитър Буров беше точен при третата дузпа за Монтана за 0:2. Яшар все пак запази надеждите на домакините с точен удар – 1:2. Голмайсторът Уамри реализира четвъртата дузпа за Монтана – 1:3. Радослав Димитров направи нов пропуск за Левски Крумовград след удар над вратата и така Монтана продължи напред в турнира за Купата на България.

На 1/4-финалите Монтана ще се изправи срещу шампиона на България Лудогорец.