Дузпа в 90-ата минута спаси резервите на Левски срещу Витоша! „Синя“ звезда с чудовищен пропуск (ВИДЕО)

0
-
-

Левски и Витоша завършиха наравно в контролна среща. На един от помощните терени на „Герена“, „сините“, за които играха почти изцяло резерви и каращи проби, направиха 1:1 с втородивизионния си съперник. Освен с гола, домакините се отчетоха още с чудовищен пропуск на Паулиньо, Насру удари греда, а гол на Атанасов бе отменен.

В проверката за „сините“ участие взеха каращите проби Алекс Петков, Калудиу Тавареш и Атанас Курдов, както и подписалият вчера договор Борислав Цонев. Последният определено бе най-добрият в мача и се очертава като истински трансферен удар за Левски. Заради леко неразположение, мача пропусна Валери Божинов. От титулярите на столичния гранд пък на терена бяха единствено Паулиньо и Орлин Старокин.

Още в 40-ата секунда Паулиньо получи пред наказателното поле и стреля. Топката обаче премина вдясно от вратата.

След четвърт час игра, Стаматов центрира остро отляво, Патрик-Габриел Галчев засече отблизо, но доста неточно, като затова спомогна и намесата на защитник.

В ответната атака пък Витоша поведе. Алекс Петков сгреши, позволявайки съперник да му отнеме топката. При ударът обаче Петков се реваншира, избивайки в корнер. След ниско центриране от ъгловия, Венцислав Бонев засече от движение, пращайки топката в мрежата на Кръстев за 0:1.

В 27-ата минута Левски по чудо не изравни. Борислав Цонев намери вдясно Насиру Мохамед, който нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас към Паулиньо. Бразилецът обаче направи фрапантен пропуск, като от вратрското поле не намери опразнената врата, а прати топката над напречната греда.

В 35-ата минута Боби Цонев стреля опасно от наказателното поле, но вратарят улови сигурно.

В заключителните секунди на полувремето Левски организира чудесна атака. Стаматов намери в наказателното поле Паулиньо, който върна към Борислав Цонев. Последният засече от въздуха, но Валентин Галев спаси.

В началото на втората част Илиян Йорданов центрира в наказателното поле, Терзийски засече хубаво, но покрай вратата.

В 73-ата минута Живко Атанасов намери в ъгъла на наказателното поле Насиру Мохамед. Крилото стреля чудесно от въздуха, но топката разтресе напречната греда.

120 секунди по-късно Левски прати топката в мрежат на Витоша. Галчев центрира отлично от фал, а Живко Атанасов засече неспасяемо с глава. Попадението обаче бе отменено заради фал на защитника.

В последната минута Насиру Мохамед нахлу в наказателното поле, където бе съборен от Четин Садула. Отсъдената дузпа пък бе реализирана от Борислав Цонев, с което бе оформено и крайното 1:1.

ЛЕВСКИ: 12. Николай Кръстев, 20. Клаудио Тавареш, 2. Алекс Петков, 39. Деян Иванов, 14. Матео Стаматов, 66. Орлин Старокин, 10. Борислав Цонев, 7. Паулиньо, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 19. Атанас Курдов

Резерви: 1. Иван Топалов (В), 3. Живко Атанасов, 15. Мартин Хайдаров, 16. Николай Калинов, 21. Слав Петков, 26. Илиян Йовчев, 24. Добрин Денев, 25. Виктор Георгиев

ВИТОША (БИСТРИЦА): Галев, Давчовски, Първанов, Върбанов, Ив. Иванов, Бонев, Кочилов, Костадинов, Терзийски, Ал. Георгиев, Пенев.