Дузпа от ВАР не стигна на Исландия дори за гол срещу Нигерия, групата се завърза яко (ВИДЕО)

0
finlandiq nigeriq
-
-

Нигерия победи с 2:0 Исландия в мач от Група „Д“ на Мондиал 2018. Двубоят се изигра на „Волгоград Арена“.

Загубата на исландците завърза здраво битката в групата, като днешните съперници и Аржентина остават с шансове да продължат напред. Хърватия пък вече си осигури място на 1/8-финалите.

Първото полувреме бе доста скучновато, без почти нищо интересно и пред двете врати. След 180 секунди игра Гилфи Сигурдсон стреля чудесно от фаул, но Франсис Узохо изби в корнер.

Само 4 минути след началото на втората част Нигерия поведе. Моузес пусна в наказателното поле към Ахмед Муса, който отблизо опита да скъса мрежата за 1:0.

Четвърт час преди края „Суперорлите“ удвоиха аванса си. Муса направи чудесен индивидуален рей, завършил с точен удар за 2:0.

В 82-ата минута Исландия можеше да върне интригата. След намесата на ВАР, бе отсъдена дузпа в тяхна полза. Ударът от бялата точка на Гилфи Сигурдсон, обаче мина над напречната греда.