Дузпа донесе втора поредна победа на Локо Пд

0
Снимка: lokomotivpd.com
-
-

Дузпа реализирана от Димитър Илиев донесе втора поредна победа за Локомотив Пловдив в рамките само на няколко дни, след като „смърфовете“ се наложиха с 2:1 при домакинството на ЦСКА 1948 в мач от 12-ия кръг на Първа лига.

Локомотив Пловдив създаде първата опасност в мача в 25-ата минута, когато Бирсент Карагарен центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Димитър Илиев стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Даниел Наумов.

Венсан Марсел направи добър пробив в 31-ата минута, след което стреля, но топката мина над напречната греда в аут.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 33-ата минута. Домакините направиха добра комбинация между Йосип Томашевич, Георги Минчев, Димитър Илиев и бе завършена от Парвиз Умарбаев, който бе изведен сам срещу Даниел Наумов и хладнокръвно реализира.

ЦСКА 1948 изпусна много добра възможност да изравни резултата в 36-ата минута, когато Ангел Бастунов получи добър пас в наказателното поле на Локомотив, след което финтира Кристиан Гомис и стреля, но Лукас Рейдър успя да плонжира и да спаси.

ЦСКА 1948 успя да изравни резултата в 47-ата минунта, когато Георги Русев центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив, където Денислав Александров изпревари Димитър Илиев и с глава вкара топката във вратата на Рейдър.

Локо Пд осъществи бърза контраатака в 61-ата минута. Топката стигна до Димитър Илиев и той нахлу в наказателното поле на ЦСКА 1948. Там Крум Стоянов го фаулира, като първоначално съдията на мача Ивайло Стоянов показа жълт картон на капитана на домакините за симулация. След преразглеждане на ситуацията с ВАР обаче Стоянов промени решението си и изгони Стоянов с директен червен картон, а Илиев застана зад бялата точка. Ударът му от бялата точка в 64-ата минута бе безупречен и така Локо Пловдив за втори път в мача поведе в резултата – 2:1.

Футболистите на ЦСКА 1948 имаха две претенции за дузпи, за игра с ръка в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но след разглеждането на ситуациите с ВАР бе преценено, че в нито една от тях няма основание да бъде посочена бялата точка.

Кристиан Гомис отправи много силен удар от дистанция в 87-ата минута, получи се рикошет в Георги Ангелов, а Даниел Наумов се намеси решаващо, боксирайки в корнер.

Локомотив Пловдив е седми с 14 точки, а ЦСКА 1948 е десети с 10.