Дунав удари Царско село за първа победа за годината(ВИДЕО)

0
-
-

Дунав Русе и Царско село завършиха при резултат 1:0 в мача за разпределението на 12-то и 13-то място в efbet Лига.Това бе и първата победа за Дунав за този година.
Двубоят в Русе започна на доста ниски обороти, като домакините имаха леко териториално предимство в първите около 15 минути. Единственият удар през този период дойде от Албер Силвиев, който обаче не намери очертанията на вратата на Михаил Иванов.
В 23-та минута дойде и първата сериозна ситуация в срещата за някой от двата тима. След сериозно неразбирателство между бранителите на Царско село и вратаря Михаил Иванов топката попадна в краката на Свилен Щерев, който се опита да изненада напусналия гол линията си Иванов, но топката срещна горната греда на вратата на „царете“.
Осем минути по-късно дойде и първият точен удар в мача. След центриране на Свилен Щерев от статично положение Петко Цанков намери най-добра позиция, за да отправи удар по посока на вратата на Михаил Иванов. Изстрелът обаче попадна право в ртцете на стража на гостите и не му създаде сериозни затруднения.
В 41-та минута домакините регистрираха втори точен удар. Диян Димов овладя отбита топка и от около 25 метра опита късмета си с шут от въздуха. Ударът беше коварен, но Михаил Иванов успя да избие в корнер.
Темпото на игра продължи да бъде изключително ниско в първите 15 минути на втората част. Отново домакините бяха по-активни, но изстрелите на Дуде Ндонгала и Свилен Щерев не затрудниха особено Михаил Иванов.
В 72-та минура дойде перфектен шанс за „драконите“, за да увенчаят усилията си с попадение. След хубаво меко центриране на Петко Цанков топката не беше изчистена от бранителите на Царско село и попадна в краката на Фернандо Кавалканте. Той се нагласи, но ударът му за пореден път не намери вратата на Михаил Иванов, този път от чиста позиция. В 86-ата минута резервата Юлиян Ненов проби отдясно и центрира в наказателното поле към Григор Долапчиев, който също се появи от резервната скамейка, но централният нападател не успя да засече с глава подаването на юношата на ЦСКА. Минута преди края той вкара все пак единственият гол в мача и донесе победа за престиж на домакините.