Дунав тресна Локо (Пд) (ВИДЕО)

0
dunav lokomotiv plovdiv
Снимка: lap.bg

Дунав победи като домакин Локо (Пд) в мач от ХХХ кръг на Първа лига. „Драконите“ се наложиха с 1:0.

В 10-ата минута Янко Ангелов центрира от корнер, топката стигна до Марчев, който пробва удар от малък ъгъл, но Мартин Луков спаси. 5 минути по-късно Исмаил Иса бе изведен отляво и подаде към Станоев, който шутира от движение, но Езе се оказа на пътя на топката и изчисти в корнер. В 18-ата минута Янко Ангелов стреля извън наказателното поле, но топката мина на сантиметри покрай лявата греда на вратата на Луков.

Дунав поведе в 28-ата минута. Исмаил Иса засече центриране на Божидар Васев и прати топката в мрежа отблизо за 1:0.

В 36-ата минута Димо Бакалов стреля с глава след центриране на Муса, но топката мина над вратата. В заключителните минути на полувремето Филип Михалевич нанесе силен удар по диагонала отляво, който бе избит от Луков.

В началото на втората част Юлиян Ненов се възползва от грешка в защитата на гостите и стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

В 66-ата минута Карагерен комбинира с Ненов, който шутира, но топката срещна гредата.

В 82-ата минута Димитър Велковски преодоля няколко бранители на Дунав в наказателното поле и отправи удар, но не намери целта. В 87-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си и да решат всичко. Иса отклони с глава центриране в наказателното поле към Карагерен, който остана под топката и не успя да я прати във вратата на гостите. В последната минута на редовното време Ндиайе преодоля двама бранители отдясно, нахлу в наказателното поле и подаде към Ненов, но неговият удар бе блокиран от Стивън Езе.

В 3-ата минута на продължението пък Бирсент Карагарен получи втори жълт и съответно червен картон.