Дунав спря Арда за шестицата(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Дунав постигна неочаквана, но напълно заслужена победа при визитата си на Арда в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. “Драконите” победиха с 2:0 тима от Кърджали, като дори можеха да стигнат и до по-изразителен успех. Арда пък изигра един от най-слабите си мачове от началото на сезона и логично записа поражение. Ахмед Ахмедов и Стефан Христов бяха автори на попаденията. В средата на втората част домакините останаха и с човек по-малко, след като Илиас Хасани получи втори жълт картон.

През първата част домакините от Арда имаха териториално предимство, но рядко стигаха в близост до вратата на Благой Макенджиев. Единствената по-сериозна опасност бе един диагонален удар на Елиша Сам. Така в 45-ата минута Дунав издебна своя момент и откри резултата. Александър Исаевски намери Ахмед Ахмедов в наказателното поле, а нападателят след като показа добър контрол върху топката простреля Иван Караджов с левия крак.В 55-ата минута Дунав бе близо до удвояване на преднината си. Ахмедов получи топката в наказателното поле и успя да я прокара към Стефан Христов, който стреля силно, но Караджов спаси и запази шансовете на тима си.В 67-ата минута обаче гостите вече водеха с 2:0. Стефан Христов добре разтегна играта към Мартин Костадинов и тръгна към наказателното поле. Младокът видя съотборника си и без да се бави го намери на скорост, като крилото мигновено я прати зад Караджов.Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко. Илиас Хасани получи втори жълт картон за грубо нарушение пред наказателното поле.