Дунав се измъчи с последния, но победи (ВИДЕО)

0
dunav 1
-
-

Дунав (Русе) стигна до трудна, но напълно заслужена победа срещу в класирането на Първа лига. „Драконите“ се наложиха като домакини на Верея с минималното 1:0. Резултатът можеше да бъде далеч по-убедителен, ако не бях куп пропуски на домакините.

В 7-ата минута Дмитрий Иванов не изчисти добре топката тя попадна в Мартин Ковачев, който стреля силно и високо над вратата.

В 14-ата минута Страхотен шут на Краси Станоев от фаул се отклони от стената и излъга вратаря Ганев. Той все пак успя акробатично да избие в гредата, а при последвалата добавка улови топката.

Секунди по-късно, след центрира отляво, Станкев стреля от въздуха, но над вратата.

В 25-ата минута Дунав по чудо не поведе. Дмитрий Иванов изби пред голлинията влизащата във вратата топка, насочена там от Ндиайе.

В 33-ата минута, след центриране от корнер, Динков засече с глава, но Ганев отново улови. Н’Диайе, също с глава пък беше неточен. В даденото продължение на първото полувреме Диян Димов имаше шанс да вкара отблизо с глава, но не уцели вратата.

В 57-ата минута Дунав най-накрая поведе. Светослав Ковачев засече центриране на Фирцулеску отляво за 1:0.

В 72-ата минута „драконите“ организираха бърза контра, при която Ахмедов стреля в ръцете на Ганев.

В 79-ата минута Исмаил Иса отправи удар с глава, но топката бе избита от голлинията.

Дунав: 21. Макенджиев, 14. Васев, 5. Динков, 16. Ковачев, 2. Инкоом, 11. Димов, 31. Станоев, 10. Фирцулеску, 27. Н’Диайе, 7. Станкев, 22. Иса

Верея: 22. Ганев, 6. И. Иванов, 4. Мачадзе, 14. Дм. Иванов, 21. Рубин, 77. Ковальов, 18. Доброволски, 3. Курупис, 33. Нтойа, 88. Рудика, 10. Рюстемов