Дунав с първа победа, удари Ботев Враца

0
37883083 2119459624961812 77744019068682240 n

Oтборите на Дунав (Русе) и Ботев (Враца) завършиха при резултат 3:1 в среща от втория кръг на Първа професионална лига. Първото попадение бе дело на бившия играч на Поморие Ахмед Ахмедов в 27-ата минута, а три минути по-късно и Божидар Васев наказа стража на гостите от дузпа. В 56-ата минута Петър Атанасов намали резултата. Седем минути по-късно Борислав Балджийски върна преднината от два гола за „драконите“ и оформи крайният резултат.

Домакините първи погледнаха към противниковата врата и още в 4-ата минута Ахмед Ахмедов стреля с глава, но Николай Кръстев се намеси добре. В 23-ата минута Юлиян Ненов проби отдясно и центрира в наказателното поле към Домовчийски, но Ковачев се намеси изключително качествено, избивайки кълбото.

В 27-ата минута падна и първото попадение. Ахмедов се възползва от груба грешка на вратаря на Ботев и откри резултата на стадиона в Русе. Три минути по-късно Даниел Гаджев игра с ръка в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Божидар Васев, който без да се замисли направи резултата 2:0.

Втората част започна малко по-добре за гостите. В 49-ата минута Петър Атанасов отправи удар, но кълбото премина далеч от вратата на Станислав Антонов. Малко по-късно и Венци Керчев пробва късмета си, но отново ударът не намери целта. Логичното се случи в 56-ата минута, когато Петър Атанасов се разписа с глава.
В 63-ата минута Борислав Балджийски заби първия си гол с екипа на „драконите“. Халфът получи пас, след което проби мощно в наказателното поле и стреля слабо, Кръстев не се намеси добре и топката влетя в мрежата му.

В 89-ата минута резервата Иван Колев направи голям пропуск. Андреас Васев проби отляво, центрира по земя, Ковачев изби, но към нападателя на Ботев, който не успя да намали резултата. Това бе и последната интересна ситуация на „Градския стадион“ в Русе.