Дунав с класика срещу Локо ГО,талант на ЦСКА-София вкара в дебюта си

0
-
-

Контролната среща между отборите на ФК “Дунав 2010” (Русе) и ОФК “Локомотив” (ГО) завърши с победа на домакините при резултат 3:0. Проверката беше първа официална и за двата отбора от подготовката им за пролетния полусезон.

В състава на домакините и на гостите имаше доста нови имена. При “железничарите” цялата защита бе с нов облик, поради продажбата на Минков и Тодоров в ЦСКА 1948.

“Драконите” влязоха в мача по-добре за разлика от своя съперник и в 27-та мин. Свилен Щерев, озовал се сам срещу вратаря, от границата на малкото наказателно поле отбеляза за 1:0. Шест минути по-късно гостите имаха отлична възможност за попадение, Кузманов получи пас проби отляво, но при центрирането защитник на Дунав се справи със ситуацията.Пет минути преди края на първата част дошлият от ЦСКА-София Митко Митков отбеляза много красиво попадение в далечния ъгъл на вратата пазена от Василев. Домакините диктуваха събитията на терена и напълно закономерно се оттеглиха с два гола аванс.

През второто полувреме поетапно двамата старши треньори включиха всички резервни футболисти в игра. В 52-та минута Калоян Стефанов пропусна да намали резултата от много изгодна позиция. Две минути по-късно Юлиян Ненов отбеляза трети гол в далечния ъгъл на появилия се на вратата на гостите Диян Вълков.

Деян Христов се озова фронтално срещу вратата на домакините, но ударът му не беше достатъчно силен, за да порази целта. Диян Вълков се намеси на два пъти с вещина и хладнокръвие и предотврати нови попадения във вратата си.