Дунав с безценна победа в Плoвдив

0
dunav 1
Снимка: fcdunav.bg

Дунав (Русе) изкова ценен успех с 2:1 при гостуването си в Пловдив в среща от 20-ия кръг на Втора лига. Радослав Апостолов (8) изведе домакините напред, а Мирослав Будинов (16) изравни. Във втората минута на добавеното време Георги Вълчев донесе успеха след гол с глава.

Още във втората минута на срещата гостите от Русе имаха отличен шанс да поведат в резултата. Георги Иванов не успя да изрита топката силно в предни позиции и тя попадна право в Мехмед Сабри, който не се поколеба и шутира, а изстрелът му премина на сантиметри от горната греда.

В 8-ата минута на среща Марица поведе в резултата след хубава атака, при която Соломон Джеймс центрира към втора греда, Валери Домовчийски увлече двама защитници, а Радослав Апостолов засече с глава и зарадва домакините. В 15-ата минута Станислав Маламов шутира в аут.

В ответната атака Дунав изравни. Русенци разиграха добре и Мехмед Сабри подаде право към свободния Мирослав Будинов, който от границата на наказателното поле с премерен шут по земята прати топката в мрежата. В 34-ата минута центриране на Веселин Марчев от десния фланг намери Апостолов на втора греда. Халфът пробва да продължи с едно докосване към Домовчийски, но подаването му не мина.

В 48-ата минута Соломон Джеймс направи груба грешка, подарявайки топката на Емил Янчев. Последва подаване към Юго Комано, който се подхлъзна. Все пак той успя да се изправи и да шутира, а Джеймс изчисти от голлинията. Веднага след това Станислав Маламов падна в наказателното поле на Дунав след съприкосновение с Комано. Главният съдия подмина тези претенции, въпреки че футболистът на гостите не игра с топката.

В 57-ата минута удар на Никола Колев излезе в аут. В 65-ата минута Симеон Вешев проби по десния фланг, стигна до аутлинията и центрира, но ударът с глава на Веселин Марчев беше неточен. Отново Марчев стреля в аут три минути по-късно в опита си да насочи шута си в далечния ъгъл.

В 83-ата минута Петър Атанасов засече с глава центриране на Аврамов, но не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно и гостите от Русе имаха претенции за дузпа. Центриране на Будинов сякаш се отби в ръката на Ифеани Дейвид, но сигнал на съдията не прозвуча.

В добавеното време на срещата Симеон Вешев опита да отбележи с шут от въздуха и това негово решение в случая не бе правилно, тъй като до него нямаше футболисти на Дунав. Топката в случая излезе в аут.