Дунав помечта,но не успя срещу Янтра

1
-
-

Втородивизионният Янтра (Габрово) успя да се класира за 1/16-финалите на Купата на България, след като се наложи с 2:0 като гост на Дунав. И двете попадения в мача бяха дело на Искрен Писаров, който се разписа в 23-ата и 76-ата минута.

Домакините показаха добра и приятна за окото игра, но силите им не успяха да достигнат, за да спрат Янтра. Така се стигна до 23-ата минута, когато центриране отдясно в наказателното поле попадна на главата на Писаров, който не сбърка от близка дистанция. Вторият гол дойде през втората част, когато около 15 минути преди края отново Искрен Писаров бе герой за Янтра. Хубав диагонален удар с левия крак на футболиста попадна във вратата на Дунав, което се оказа достатъчно, за да класира гостите напред.

В следващия кръг Янтра посреща елитния Черно море у дома.