Дунав остана в Първа лига! Царско село – във Втора (ВИДЕО)

0
dunav

Дунав (Русе) запази мястото си в Първа лига! В бараж за оставане/влизане в родния футболен елит, „драконите“ победиха с 2:0 Царско село. Двубоят се проведе на „Коматево“, а входът за зрители бе свободен. Любопитно бе, че, освен фенове на русенци, имаше и такива на Ботев (Враца), които също подкрепяха Дунав.

Царско село можеше поведе още в 4-ата минута. След центриране от корнер, Димитър Петков засече от въздуха, но топката разтресе напречната греда. Малко по-късно Димитров улови нелош удар на Ндиайе. В 29-ата минута Тейнур Марем за малко да си отбележи красив автогол. В опита си да изчисти центриране отляво, той насочи топката към собствената си врата, но Димитров по чудо успя да избие с крак.

В 36-ата минута отново Марем бе в центъра на вниманието, след като спъна в наказателното поле Ндиайе, за което главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Исмаил Иса, обаче бе избит от Димитров, топката срещна дясната греда и нулевото равенство се запази.

Вратарят на Царско село се намеси отлично и 2 минути по-късно, след изстрел от малък ъгъл на Карагарен. Стражът стори същото и след шут на Васев, като топката излезе в корнер. След неговото изпълнение, Мартин Ковачев остана непокрит на задна греда, но от непосредствена близост направи фрапантен пропуск, стреляйки над вратата.

В началото на втората част Павел Петков стреля опасно, но над вратата.

В 59-ата минута Дунав откри резултата. Бирсент Карагерен преодоля майсторски Марио Петков и прати топката в мрежата по диагонала за 1:0.

Четвърт час преди края, Дунав предреши крайния победител в срещата. Костадинов проби и подаде към Карагерен, който леко чукна топката над вратаря към намиращия се наблизо Ндиайе, който я прати в празната врата за 2:0.

В 82-ата минута Царско село върна интригата. Георги Минчев завъртя топката над стената от пряк свободен удар за 2:1. За повече обаче „розовите“ нямаха нито време, нито сили.