Дунав изпусна Славия в последните секунди

0
47575547 2204133919827715 4433788850984189952 n

Отборите на Дунав (Русе) и Славия завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 18-ия кръг на Първа професионална лига. „Драконите“ поведоха в края на първата част, когато Ахмед Ахмедов наказа „белите“. В добаването време обаче тимът на Златомир Загорчич стигна до точката. В герой за столичани се превърна резервата Владислав Узунов, който отбеляза важното попадение за столичани.

Пет минути преди края на първата част Светослав Ковачев опита удар с глава, който мина на сантиметри от целта. Две минути по-късно талантът на “драконите” направи хубав пробив отдясно, след което центрира в наказателното поле към Ахмед Ахмедов, който успя да забие поредното си попадение в елита.
В 56-ата минута Галин Иванов свали с глава към Цветелин Чунчуков, който от близка дистанция прати топката встрани от вратата. В 63-ата минута Иван Коконов опита майсторски удар със странична ножица, но кълбото не намери целта.В 81-ата минута резервата Борислав Балджийски пусна хитър пас с пета към Божидар Васев, който веднага опита подаване към Ахмед Ахмедов, нападателят обаче не успя да засече коженото кълбо в мрежата на Антонис Стергиакис.

В 86-ата минута Галин Иванов можеше да изравни, след като получи топката в наказателното поле, атакуващият футболист на “белите” стреля, но право в ръцете на Антонов. Секунди преди края на сблъсъка Галин Иванов центрира от корнер, топката се озова в резервата Владислав Узунов. Полузащитникът с красив удар донесе точката за Славия.В следващия кръг “драконите” гостуват на Септември (София), а “белите” ще пътуват до Разград за сблъсък с Лудогорец.