Дунав и Спартак не се победиха в дербито на Североизток(ВИДЕО)

0
-
-

Дунав и Спартак завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на Трета лига – Североизточна група на градския стадион в Русе. Янчо Андреев изведе варненци напред след почивката, но в последната минута Диян Димов изравни.

Варненци бяха подкрепяни мощно от агитка от над 100 души.Спартак започна по-добре и създаде две положения до 10-ата минута, но вратарят на русенци Винченцо Ангелов се справи добре. Първо той изби диагонален шут, а после и удар с глава след корнер.В следващите минути гостите продължиха да имат териториален превес, държаха топката и опитваха флангови атаки.

Дунавци се бранеха организирано и разчитаха на контраатаки, които обаче не им се получаваха.В 53-тата минута по-добрата игра на варненци даде резултат. След центриране топката бе свалена с глава към Янчо Андреев, който от четири метра от воле я насочи в мрежата – 1:0 за Спартак.

Красивото попадение бе бурно аплодирано от феновете на варненския тим, които по-рано бяха запалили факли.
Малко след това варненци пропуснаха да убият интригата. Янаки Смирнов изведе със скрит пас Венци Гурков, който нахлу сам отляво и шутира от малък ъгъл, но вратарят на русенци спаси. В 60-ата минута Дунав отправи първия си точен удар към вратата чрез Джан Хасан – топката тупна коварно, но Християн Славов показа добър рефлекс и я изби.

След това спартаклии продължиха да държат топката далеч от своето наказателно поле и да печелят време.
В 90-ата минута домакините изравниха след втория си сериозен удар. След диагонално подаване от фаул завърналият се в Дунав Диян Димов – Виера се разписа след плонж с глава – 1:1.

След края на двубоя се получи напрежение между футболиста на Спартак Симеон Симеонов и феновете на Дунав, но страстите бяха потушени в зародиш.