Дунав и Славия не се победиха, „белите“ треснаха греда в края (ВИДЕО)

0
levski dunav stanislav ivanov
-
-

Дунав и Славия не се победиха в мач от IX кръг на efbet Лига. На стадиона в Русе, съперниците не си отбелязаха гол, въпреки немалкото положения. „Драконите“ имаха по-чисти положения от своя съперник, но пък в края на двубоя „белите“ треснаха греда. Така последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 0:0.

В 7-ата минута Георгиев спаси удар от фаул на Лазаров.

Гостите отговориха с изстрел от границата на наказателното поле на Галин Иванов, отразен от Макенджиев.

В 19-ата минута Свилен Щерев стреля от дистанция, но покрай лявата греда.

В 33-ата минута, след центриране от фаул, Стефан Христов нанесе мощен удар. Топката обаче прелетя над вратата.

120 секунди по-късно Мартин Ковачев засече с глава центриране отдясно. Георги Георгиев обаче с невероятен рефлекс изби около голлинията. В ситуацията останаха сериозни съмнение дали топката не премина голлинията с целия си обем.

Минутка преди да изтече редовното време, „драконите“ имаха претенции за дузпа. Ахмед Ахмедов нанесе хубав удар от границата на наказателното поле, избит от Георгиев. Топката стигна в наказателното поле до Стефан Христов. Емил Виячки се опита да избие на шпагат, но вместо това спъна Христов. Главният съдия обаче прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

В 55-ата минута Славия по чудо не поведе. Галин Иванов изведе Цветелин Чунчуков сам срещу вратаря. Футболистът на Славия премина покрай Макенджиев, но си затвори ъгъла и топката му бе избита в корнер от Мартин Костадинов.

В 61-ата минута „драконите“ пропуснаха страхотна възможност да поведат. Георгиев излезе извън наказателното си поле, топката стигна извън пеналтерията до Ивайло Лазаров, който обаче не успя да порази опразнената врата.

Четвърт час преди края Стефан Христов пусна остро в наказателното поле. Диян Димов засече от движение, но топката профуча край дясната сглобка на вратата.

Малко по-късно гостите отговориха с неточен от наказателното поле на Цветелин Чунчуков.

В последните секунди на редовното време „белите“ можеха да грабнат трите точки. Славчо Шоколаров стреля мощно извън наказателното поле, но топката разтресе лявата греда. След рикошет у Макенджиев, кълбото попадна у Емил Стоев, който отблизо направи фрапантен пропуск, нанасяйки удар покрай страничния стълб.