Дунав и Марек не излъчиха победител, „драконите“ остават без успех у дома (ВИДЕО)

0
dunav otbor
-
-

Дунав и Марек не излъчиха победител в мач от XI кръг на Втора лига. На градския стадион в Русе съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0. По този начин „драконите“ остават без победа у дома от началото на сезона.

Със спечелените по една точка Дунав събра 16, а Марек – 22. Тимът от Русе заема 7-о място във временното класиране, а този от Дупница излезе на втора позиция.

Първата по-интересна ситуация дойде чак в 31-ата минута. Удар на Симеон Вешев от 10-ина метра обаче премина покрай лявата греда.

120 секунди преди края на редовното време на първото полувреме далечен изстрел на Димитър Илиев премина високо над вратата.

Дунав можеше да поведе в ответната атака. Денислав Минчев проби отляво и намери в наказателното поле Джан Хасан. Ударът на последния от малък ъгъл обаче срещна дясната греда, след което топката излезе в аут.

В 58-ата минута Дунав понесе неприятен удар. Влезлият като резерва след почивката Йордан Димитров получи тежка травма, без да има съприкосновение със съперник. Той даде пас с десния крак, но левият му поддаде. В крайна сметка Димитров бе откаран с линейка от стадиона.

В 67-ата минута акробатичен удар със задна ножица на Мирослав Будинов не намери целта.

В 73-ата минута Симеон Вешев отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле. Константин Костадинов обаче демонстрира отличен рефлекс и успя да избие.

В 82-ата минута Теодор Костов центрира отдясно. Иван Колев засече с глава около точката за изпълнение на дузпа, но над напречната греда.

В 87-ата минута Николай Ганчев стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но Дамян Дамянов боксира, запазвайки нулевото равенство.