Дунав и Ботев Вр изпъкнаха само с по една греда

0
pomorie botev galabovo 29

Дунав Русе и Ботев Враца завършиха 0:0 в мач от Първа лига. Нито един от двата отбора не успя да стигне до победата в срещата.

Ботев Враца създаде напрежение в наказателното поле на Дунав в 12-ата минута, когато Атанас Зехиров и Валери Домовчийски комбинираха, но Благой Макенджиев успя да се справи със ситуацията.

Аласан Ндиае стреля с глава в 34-ата минута, но право в ръцете на Макенджиев.

Дунав бе много близо до това да поведе в резултата в 38-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Ботев Враца Кавалканте стреля с глава, но топката срещна левия страничен стълб на вратата.

В 69-ата минута Кавалканте падна в наказателното поле на Ботев след единоборство със Зехиров, но съдията прецени, че няма наказателен удар за русенци.

В 79-ата минута влезлия като смяна Даниел Генов се обърна добре и стреля опасно към вратата на Макенджиев, но топката се спря в десния страничен стълб.

В 86-ата минута Владислав Узунов получи топката, нагласи си я на левия крак и отправи страхотен шут от дистанция. Топката премина на сантиметри над напречната греда.

Дунав и Ботев Враца имат по 18 точки, като двата отбора запазват позициите си – 12-ата и 13-ата.