Дунав чака двама българи

0
liudmil kirov

В понеделник към „Дунав” се очаква да се присъединят още двама български футболисти и това селекцията в отбора може да се счита за приключена. Това заяви треньорът Людмил Киров.

Русенци се завърнаха от Анталия през нощта срещу събота и получиха почивка през уикенда. Според наставника, отборът е подготвен на 70% за пролетния полусезон, като в следващите две седмици трябва да достигне максимална форма.

„Въпреки проблемите с времето, заради които пропадна една цяла контрола, а в други две изиграхме по едно полувреме, аз съм доволен от подготовката, която проведохме с момчетата”, каза Киров. Според него „Дунав” ще бъде на по-високо ниво от есента, което ще проличи в мачовете.

„Ще компенсираме пропадналите мачове с две контроли в България – на 6 февруари във Варна срещу „Черно море” и на 9-ти срещу „Литекс” в Русе, заяви треньорът.

Преди да замине за Анталия, отборът на „Дунав” победи с 2:0 „Ботев” във Враца. В турския курорт русенци загубиха от казахстанския „Жетису” с 1:4, победиха „Шинник” с 1:0, като изиграха по едно полувреме срещу руънския „Шепши” – 0:1 и срещу „Химки” – 0:0.

Заради проливни дъждове и смерчове в Анталия пропаднаха контролите с южнокорейския „Поханг” и полския „Шльонск”.