Дунав без победа над Славия в Русе от 34 години

0
dunav
-
-

Равносметката от последните 10 срещи в Русе между Дунав и Славия е: една победа за домакините (през 1985 година), 6 равенства и 3 успеха за Славия. Дунав не е надделявал над белите от 34 години. На 23 февруари 1985-а русенци бият славистите с 2:1. За тях се разписват Ешреф Сюлейманов и Драгомир Енчев, а между тези две попадения за столични бележи Петър Александров.

Един двубой се игра в Разград през 2017 година и завърши наравно 1:1.

В 26 мача в дунавския град са отбелязани 43 гола (21 от Дунав и 22 от Славия), средно по 1,64 на мач.

През първите полувремена са отбелязани 18 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 25 гола.

С най-много голове за Дунав са: 7 – Н. Йорданов, 2 – В. Разсолков u Cт. Маринов.

За Славия 3 гола е отбелязал Ал. Василев-Чоко, а 2 – Ал. Костов-Фанфана.

В полза на Дунав е отсъдена една дузпа, която е пропусната от Н. Йорданов.

За Славия са отсъдени 2 дузпи, като едната е реализирана от Ал. Василев, а другата е пропусната от Cт. Коцев-Кано.

Автор на най-бързия гол в 4 минута е П. Beличков от Славия на 18 октомври 1961 година при победата на белите с З:2.

В последната минута са реализирани 2 гола от Ол. Ларин (Дунав) и Вл. Узунов (Славия).

Двама чужденци са отбелязали голове: Ол. Ларин (Дунав) и С. Сердеров (Славия).

В 9 кръг се е играл един мач през 1956 година, който завършва 2:2.

През септември двата отбора са играли за първенство 7 мача, като домакините имат 2 победи, 4 среши са завършили наравно и веднъж са победили белите.