Дубълът на ЦСКА 1948 с равенство срещу Спортист

0
lokomotiv sofiq cska 1948 2 dubal
Снимка: facebook.com/FCLokomotivSofia1929

Дублиращият отбор на ЦСКА 1948 и Спортист (Своге) завършиха наравно 1:1 в двубой от 13-ия кръг на Втора лига, игран на стадион „Арена Царско село“. Гостите откриха резултата в добавеното време на първото полувреме чрез Радослав Живков, а през втората част Преслав Антонов (72′) възстанови равенството.

Двубоят започна равностойно, а малко преди да измине половин час игра се стигна до разбъркване в наказателното поле на „червените“, но защитник на домакините успя да изчисти от голлинията. Малко след това ЦСКА 1948 II вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.

В самия край на първата част Диков получи дълга топка, която отклони към Радослав Живков. Първият удар на нападателя бе блокиран, но след това кълбото се върна в него и той финтира противниковия страж, за да вкара безпроблемно в опразнената врата.

9ЦСКА 1948 II 1:1 Спортист (Своге)
След почивката двата отбора отправиха по един опасен изстрел. Този на „червените“ мина покрай вратата, докато „шоколадите“ бяха спрени от гредата.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Преслав Антонов изравни. Топката не бе изчистена по най-добрия начин и попадна в краката на капитана на ЦСКА 1948 II, който стреля силно в обсега на Иван Гошев, но стражът не успя да реагира – 1:1.

В самия край на срещата тимът на Валентин Илиев изяви сериозни претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от съдията. По този начин двата отбора си разделиха по една точка.

Дубълът на „червените“ остава на 10-а позиция във временното класиране с актив от 16 точки, докато Спортист е на предпоследното място с 10 пункта. В следващия кръг миналогодишният първенец гостува на Янтра в Габрово, докато за „шоколадите“ предстои нова визита – този път на Марек.