Дубълът на ЦСКА 1948 с класика срещу Спортист

0

Спортист допусна тежка загуба с 0:3 при домакинството си на дублиращия тим на ЦСКА 1948. Гостите вкараха два гола през първото полувреме и добавиха още един през второто от дузпа.

В началото на мача гостите от София направиха няколко атаки, но без да застрашат сериозно Стефано Кунчев. В 17-ата минута те получиха право да изпълнят пряк свободен удар и след центрирането Никола Борисов мушна топката във вратата на Кунчев за 0:1.

В 24-ата минута футболистите на Борислав Кьосев получиха право да изпълнят фал и след центрирането Семерджиев стреля с крак, но прекалено леко и топката попадна в ръцете на вратаря.
Гостите вкараха втори гол в 30-ата минута. Тогава Валентин Йосков бе изведен сам срещу вратаря и пусна топката покрай него за 0:2.

Секунди по-късно Стефано Кунчев изби опасен удар с крак.
В 37-ата минута Борислав Стойчев игра с глава, но изпрати топката в аут.

В началото на второто полувреме „шоколадите“ осъществиха натиск, но не успяха да отбележат.

В 51-ата минута Богдан Костов центрира, топката бе „взета“ от вятъра и за малко да изненада стража на гостите, но излезе в аут.

В 55-ата минута Спортист направи бърза контраатака, Ариф Ферадов се опита да прехвърли вратаря, но не уцели вратата.

След 6 минути игра футболистите на Спортист имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле, но реферът показа само корнер.

В 67-ата минута Ариф Ферадов нанесе лек удар по посока вратата на Маджаров, който стражът хвана.

В 73-ата минута Богомил Богомилов стреля, но отново нямаше шанс да уцели вратата.

В 75-ата минута гостите направиха бърза контраатака, при която Сами Пилер извърши нарушение срещу Валентин Йосков и реферът отсъди дузпа, която Йосков реализира – 0:3.

5 минути преди края на мача Ариф Ферадов отправи опасен удар към вратата на съперника, но Маджаров спаси.

СПОРТИСТ – ЦСКА 1948 II 0:3
0:1 Никола Борисов 17, 0:2 Валентин Йосков 30, 0:3 Валентин Йосков 76-дузпа

СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Богдан Костов, Сами Пилер (83 – Иво Харизанов), Александър Бастунов, Ариф Ферадов, Галин Ташев, Владимир Семерджиев (59 – Стефан Стефанов), Илия Русинов, Йоан Маринов (59 – Богомил Богомилов), Георги Атанасов (46 – Кирил Янакиев)

ЦСКА 1948 II: Александър Маджаров, Александър Александров, Архан Исуф, Никола Борисов, Ангел Грънчов, Георги Иванов (90 – Николай Желязков), Александър Златков (74 – Мартин Хайдаров), Стелиян Добрев, Валентин Йосков, Метин Халил (63 – Атанас Стамболов), Александър Аспарухов

Жълт картон: Александър Бастунов, Семи Пилер (С)

РЕФЕР: Георги Иванов (Пловдив)