0
nesebar cska 1948 2 dubal 2
-
-

ЦСКА 1948 II надви категорично Марица (Пловдив) с 3:0 като гост в среща от 33-ия кръг на Втора лига. Стелиян Добрев (62) беше точен за гостите, а Мариян Тонев (66) удвои. Преслав Антонов (85) добави трето попадение за гостите. Пловдивчани гонеха задължителни три точки в битката за бараж за влизане в елита. Гостите пък вече си гарантираха шампионската титла във Втора лига, въпреки че нямат право на промоция.

В 6-ата минута Валери Домовчийски изведе блестящо Веселин Марчев срещу вратаря на гостите, но страничният съдия вдигна своя флаг. С голяма доза късмет ЦСКА 1948 II можеше да отбележи гол. Топката се отби в крака на Кристофър Ачемпонг в опита на защитник на изчисти. Получи се удар, при който Илия Николов трябваше да се намесва. В 11-ата минута далечен шут на Георги Иванов от състава на гостите премина покрай вратата. Пет минути по-късно Мартин Газиев пробва късмета си с удар от фаул. Шутът от 30 метра попадна право в ръцете на стража Иван Несторов.

В 22-рата минута Стелиян Добрев влезе в наказателното поле и потърси близкия ъгъл на вратата. Илия Николов реагира, плонжира и изби в гредата. В следващите минути гостите бяха по-активни от тима на Марица и създадоха на два пъти сериозно напрежение в наказателното поле на Илия Николов. Нов удар на Стелиян Добрев премина покрай вратата. В 31-вата минута Валери Домовчийски центрира много слабо по земя. Стефан Попов продължи с пета, а Олджай Алиев шутира от движение. Лазар Марин обаче направи страхотен шпагат и предотврати сигурен гол във вратата на ЦСКА 1948 II.

В 37-ата минута Мартин Газиев завъртя много добре топката при изпълнение на фаул. Само късметът не му позволи да отбележи красив гол. В добавеното време на първата част гол на Ариф Ферадов беше отменен заради засада. Крилото на ЦСКА 1948 завъртя топката в далечния ъгъл на вратата, но страничният съдия вдигна флага си.

През второто полувреме темпото беше добро, но голови положения липсваха. Такова дойде в 62-рата минута, в която Симеон Вешев беше намерен сам в наказателното поле. Силният шут на крилото беше отразен от Нисторов, а „червените“ организираха скоростна контраатака, при която Георги Иванов се размина с топката на тъча. Ариф Ферадов пое, спечели доста метри пред себе си с дрибъл и подаде в наказателното поле, където Стелиян Добрев се бе позиционирал фронтално срещу Илия Николов и с хубав шут опъна мрежата.

Минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до втори гол чрез бившия футболист на Марица Мариян Тонев. Нападателят получи топката на метър от голлинията и я прати във вратата, а при попадението си голмайсторът не се зарадва.

В 79-ата минута Илия Николов предотврати трети гол с добра намеса при удар на Енрике Рафаел. В 85-ата минута Преслав Антонов сложи точка на спора, след като превърна хубав извеждащ пас в гол. Нападателят излезе сам срещу вратаря и с техничен удар покрай него оформи крайното 3:0./ sportal.bg