Дубълът на ЦСКА 1948 и Спортист с атрактивно равенство

0
Снимка: ЦСКА 1948
-
-

На терена на комплекс Евима край Банско се проведе контролният мач между втория отбор на ЦСКА 1948 и втородивизионния Спортист Своге. Тази среща беше изключително напрегната и интересна. Имаше доста голови ситуации и пред двете врати, но крайният резултат в срещата бе 2:2.

Първия гол в мача отбеляза Николай Ганчев в 3-та минута, изпращайки топката неспасяеми в горния десен ъгъл на Стефано Кунчев за 1:0. Шоколадите търсеха начин за изравняване на резултата, и успяха в 20-та минута, когато Ивайло Михайлов бе изведен срещу вратаря на ЦСКА 1948 Борис Генев и резултатът стана равен – 1:1, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме наставниците на двата тима направиха поетапно смени. Играта продължи да бъде динамична и напрегната. В 50-та минута при центриране отдясно Венцислав Иванов от отбора на ЦСКА 1948 с крак засече топката и резултатът стана 2:1. Три минути по-късно известният голаджия Томислав Павлов, преминал през различни отбори, сега с фланелката на Спортист Своге, бе изведен сам срещу противниковия вратар, преодоля го и оплете кълбото в мрежата за 2:2.

Този мач бе ръководен на много високо равнище от съдийска тройка, начело с Мурад Адем, с асистенти Любослав Танев и Феим Мустангов.