Дубълът на Спартак и Черноморец не се победиха в мач с 3 червени картона

0

1:1 завършиха втория отбор на Спартак (Варна) и Черноморец (Балчик). Двубоят е от 19-ия кръг на Североизточната Трета лига и се игра на Градския стадион в Балчик по взаимна договореност, вместо в морската столица, както е по програма.

Стана зрелищна битка за всяка педя терен. Освен двата гола, имаше три червени картона и над десет голови пропуски. В 13-ата минута малките „соколи“ проведоха бърза контраатака, топката отиде у Калоян Янчев и той я насочи в мрежата на Иван Иванов – 1:0. Последният имаше късмет в 18-ата минута, когато Севастиан Георгиев излезе зад защитата на Черноморец, но стреля покрай гредата. Футболистите от Балчик натиснаха и изтърваха куп положения. Три пропуска в мача се отличи Джорджио Димитров, а два направи Иван Цачев, съотборниците им също пропиляха изгодни положения. В 40-ата минута Нелко Дуков фаулира Ангел Ангелов. Потърпевшият стана и го удари. Реферът му вдигна червен картон, жълт даде на извършилия фаула, а после поднови играта. Секунди по-късно обаче страничния рефер сигнализира на главния. След кратката консултация между двамата, старшият рефер отстрани с червен картон и Дуков. Битката и головите пропуски, най-вече пред варненската врата продължиха и след почивката. В 80-ата минута Джорджио Димитров проведе рейд по фланга и подаде на Цачев, който изравни – 1:1. Почти веднага Севастиан Георгиев повтори изпълнението си от първото полувреме и резултата остана непроменен. В 85-ата минута Стефан Стоянов извърши фаул и арбитърът му вдигна втори жълт и червен картон. В оставащите 5 минути и още 3 продължение, спартаковци удържаха точката с девет футболисти.